جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل کشور جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل کشور .

جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل کشور

معماری چوبی چیست؟

معماری چوبی چین

چوب از اهمیت خاصی به عنوان مصالح ساختمانی در معماری چوبی چین برخوردار است و قدیمی ترین مصالح ساختمانی بشر است که زیبایی شناسی و ابعاد جدیدی را در منظر شهری چین مدیریت کرده است. مردم چین باستان در کاربرد چوب بسیار خوب بودند و ساختار پیچیده ای از تیر و ستون را به نحوی به کار گرفتند که ساختار زیبایی شناسی منحصر به فردی برای معماری چوبی باستانی چین به وجود آوردند. بیشتر کاخ ها، معابد و پاگودای چینی از چوب بودند و ساختمان ها دارای ساختاری متشکل از ستون های سنگین از تنه درختان هستند که اعضای کل سازه را حمل می کنند. چنین ساختمان هایی از لحاظ مصرف انرژی بهینه، دوستدار محیط زیست و بادوام هستند. معماری چوبی چین با رنگ های منحصر به فرد و دکورهای تزئینی نظیر حکاکی بر روی چوب، آجر و سنگ آراسته شدند.

‎ضوابط معماری چوبی خانه

برخی از ضوابط معماری چوبی خانه عبارت است از:

خانه های چوبی به راحتی در برابر باد، برف و زلزله تقویت می شوند که هر استان آیین نامه های طراحی منحصر به فرد خود را دارد. خانه های چوبی بایستی با توجه به آیین نامه های آتش سوزی و کنترل انتقال سر و صدا طراحی شوند.

-در خانه های چوبی امکان ساخت دیوارها در محلی خارج از محل ساختمان وجود دارد و انتقال و نصب آن ها به صورت پیش ساخته است.

-در خانه های چوبی قابلیت جاسازی عایقکاری در فضای دیوارهای خارجی است که نقش به سزایی در کاهش هزینه های گرمایش و سرمایش ساختمان دارند.

آثار برتر معماری چوبی

موزه گریدشل، در انگلستان طراحی شده توسط شرکت معماری ادوارد کولینن از چوب سبز درختان بلوط برای ساخت قاب شطرنجی چوبی استفاده کرده است.

مرکز فرهنگی ژان ماری تیجیبائو طراحی شده توسط رنزو پیانو بر اساس فرهنگ محلی کاناک ساخته شده که شبیه بادبان هایی هستند که الهام گرفته شده از ساختمان های مخروطی شکل کاناک است. که از مصالح بومی و الوارهای چوبی ساخته شده و مجموعه ای پیچیده از سازه های سازگار با شرایط اقلیمی محلی و مناظر طبیعی اند.

ویلا مایرا طراحی شده توسط آلوار آلتو.

موزه کاخ امپریال در چین.

معبد معلق در چین.


برچسب: معماری چوبی،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۵۳:۴۴ توسط:گروه برنامه نویسی و سئو اینفوجاب موضوع: معماری و طراحی داخلی نظرات (0)